Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş


Eski nişanılısı Sabit Türk tarafından yüzü ve vücuduna kimyasal madde atılan Merve Küçüktekin, “Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu, hala da acı çekmeye devam ediyorum” dedi.

Konya'da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş

Konya’da yaşayan 28 yaşındaki Merve Küçüktekin ile sözleşmeli er Sabit Türk, nişanladı. Daha sonrasında çift, 1,5 yıl önce ayrıldı.

Öte yandan Çumra ilçesine bağlı Bakkalbaşı Mahallesi’ndeki sokağa gelen Sabit Türk,  ‘Su saatine bakacağız abla’ diyerek Merve Küçüktekin’in evinin kapısını 28 yaşındaki kadına açtırdı.

Kadının yüzü yandı

Sabit Türk, pet şişe içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Merve Küçüktekin’e fırlattı. Yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Konya’da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş – VİDEO

Eski nişanlı tutuklandı

Olay sonrası otomobiliyle kaçan sözleşmeli er Türk, İzmir’deki birliğine dönerken Konya’nın Ilgın ilçesinde polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Türk, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama‘ suçundan tutuklandı.

Konya da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş #1

“Sıvıyı, Merve’nin yüzüne doğru fırlattım”

Kimyasal maddeyi, aracını temizlemede kullandığını öne süren Sabit Türk, savcılıktaki ifadesinde, “Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var, gel barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Ben de bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı, Merve’nin yüzüne doğru fırlattım.

Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip İzmir’de bulunan birliğime doğru yola çıktım. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni arabamı temizlemek için kullanıyorum.

Aracımın temizliği konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi kıyafetlerime zarar vermemek içindir.” dedi.

Konya da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş #2

Şüpheli çevrede gözlem yapmış

Sabit Türk’ün, olaydan 1 günü önce, Merve Küçüktekin’in çalıştığı markete giderek, keşif yaptığı ortaya çıktı. İş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde Türk’ün, Küçüktekin’in çalıştığı markete giderek gözlem yaptığı görüldü.

“Psikolojik olarak şu an iyi değilim”

Deri nakliyle birlikte 4 kez ameliyat olan ve yanık ünitesinde tedavisi devam eden Merve Küçüktekin, hala acı çektiğini belirtti.

Eski sağlığına kavuşmak istediğini ifade eden Küçüktekin, “Vücudumda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşmuş. Hala da acı çekmeye devam ediyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum.

Çok zor günler geçiriyorum. Hem fiziksel hem de ruhen kötü durumdayım. 4 kez ameliyat geçirdim. 3 kez kazıma işlemi, bir de deri nakli oldum. Psikolojik olarak şu an iyi değilim. Bunu nasıl atlatırım hiç bilmiyorum.” dedi.

Konya da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş #3

DHA’nın haberine göre; yüzüne atılan kimyasal sıvının evdeki demir kapının boyasını erittiğini belirten Küçüktekin, şunları söyledi:

“Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu”

“Sürekli barışmak istiyordu. Bu nedenden dolayı tehditlerde bulunuyordu. Son dönemlerde bunlar biraz daha arttı. Ölümle tehdit etmeye başladı. Hayatımı mahvedeceğini söyledi.

Ben de bunun üzerine olaydan 3 gün öncesinde koruma kararı için başvurdum. Daha sonrasında olay günü işten geldim.

Yarım saat sonra biri, ısrarla kapımı çaldı. ‘Kim o’ diye seslendim. Ses vermedi. Daha sonra tekrar seslendiğimde ‘Su saatine bakacağız abla’ dedi. Ben de ‘1 saniye’ dedim. Su saatini açtım. Daha sonrasında da kapıyı açtım.

Kapıyı açmamla yüzüme sıvıyı fırlatması bir oldu. O anda acı hissettim. Yürüdüm, kollarım yandı. Bir süre sonra çığlık attım ve komşular 112 çağırdı.”

Konya da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş #4

Konya da kimyasallı saldırıya uğradı: Yüzüme attığı sıvı, kapının boyasını dahi eritmiş #5


#Yüzüme #attığı #sıvı #kapının #boyasını #dahi #eritmiş
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/konyada-kimyasalli-saldiriya-ugradi-yuzume-attigi-sivi-kapinin-boyasini-dahi-eritmis

Yorum yapın