Yurt dışından teklifler aldım ama Fenerbahçe’yi seçtim


Fenerbahçe’nin yeni transferi Samet Akaydın, basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulunurken, “Yurt dışından teklifler geldi ama ben Fenerbahçe’ye gitmek istedim” dedi.

Samet Akaydın Fenerbahçe ile çıktığı ilk idmanın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. 28 yaşındaki stoper Fenerbahçe’ye transferi öncesinde başka teklifler de aldığını belirtti.

İsmi Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor’la da anılan 28 yaşındaki stoper, Fenerbahçe ile 3.5+1 yıllık sözleşme imzalarken sarı-lacivertli ekipten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, Adana Demirspor forması giyen savunma oyuncusu Samet Akaydın’ın transferi için kulübü ve oyuncu ile anlaşma sağlamıştır. 3.5+1 yıllığına renklerimize bağlanan Samet Akaydın’a kulübümüze hoş geldin diyor; hedeflerimiz yolunda çubuklu formamızla nice başarılar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

“İnatçıyım, pes etmem”

Samet Akaydın ise basın mensuplarına açıklamarda bulundu.

Başarılı savunmacı, “İnatçıyımdır. Pes etmeyi sevmem. Türk gencinin isteyip de yapamayacağı bir şey yok. Ben asla pes etmedim. Savaşmaktan vazgeçmeyen, formanın hakkını veren bir yapım var. Fenerbahçe’de başarılı olacağıma inanıyorum. Kötü oynayabilirim ama kötü mücadele etmeyeceğim. Çubuklu formaya layık olmaya çalışacağım.” dedi.

“Fenerbahçe’de oynamak her futbolcunun hayali”

Hayalinin Fenerbahçe’de oynamak olduğunu söyleyen Akaydın, “Fenerbahçe gibi büyük bir camiada olduğum için mutluyum, heyecanlıyım. Her futbolcunun hayalidir Fenerbahçe’de oynamak. Ne kadar zor ve büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. İnşallah her iki taraf için de hayırlı olur.” ifadelerini kullandı.

“Yurtdışından teklifler geldi”

Avrupa’dan teklifler aldığını söyleyen Samet, “Bana yurtdışından da teklifler geldi. Başkanımızla görüşüyordum. ‘Nereye gitmek istersin?’ dedi. Ben ‘Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum’ dedim. Laf olsun diye demiyorum. Hislerimle hareket eden bir insanım. O an hislerimle hareket ettim. Jesus Hocamızla, antrenman önce de bir toplantı yaptık. Hocamız, 3’lü sisteme uyabileceğim için beni istedi. Benim sisteme katkım olacaktır. Ben daha çok topla çıkan, oyunu kuran bir yapım var. Hocam da bu özelliklerimi biliyor, bana söyledi.” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna inandım”

Son olarak şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan deneyimli savunmacı, “Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna çok inandım. Bu sezon şampiyon olacağız. Hiç tereddütsiz Fenerbahçe’yi tercih ettim.” diyerek sözlerini noktaladı.


#Yurt #dışından #teklifler #aldım #ama #Fenerbahçeyi #seçtim
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/kralspor/futbol/samet-akaydin-yurtdisindan-teklifler-aldim-ama-fenerbahceyi-sectim

Yorum yapın