Yemekten sonra uykunuz geliyorsa sebebi o olabilir! Önemsiz gibi sanılıyor ama…


Eğer yemekten sonra hemen uyuma isteğiniz geliyor ve üstünüze bir ağırlık çöküyorsa farkında olmadan önemli bir sağlık problemi yaşıyor olabilirsiniz. İşte yemekten sonra uyku gelmesinin sebebi…

Yemekten sonra uykunuz geliyorsa sebebi o olabilir! Önemsiz gibi sanılıyor ama...

Pek çok kişi doyurucu bir yemek sonrasında, üstünü bir ağırlık bastırdığını hissetmiştir. Yemek esnasında ya da hemen sonrasında uykuya dalmak ise başta kiloyla ilgili problemlerin, sonrasında fazla yemek yemenin bir sonucu olarak biliniyor.

Yemekten sonra uykunuz geliyorsa dikkat!

Ancak uzman doktorlara göre eğer yemeği çok fazla kaçırmadıysanız yani midenizi normalden fazla zorlamadıysanız ve yediğiniz yiyeceklerin içerisinde çok fazla karbonhidrat içeren yiyecek (yani hamur işi gıdalar, tatlı gibi) yoksa, önemli bir sağlık sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz.Buna insülin direnci denilmekte.

İnsülün direnci yaşamakta olan kişilerde ise uyku hali olabileceğinin söyleyen uzmanlar ayrıca “İnsülin direnci olan kişilerde de yemek sonrası bir uyku hali olabilir. Hatta bu kişiler yemeğe başlar başlamaz halsizlik ve uykulu hissedebilirler.” ifadelerini kullandı.

Pek çok rahatsızlığa sebep oluyor

Ayrıca yemekten hemen sonra uyumak da mide asidi, mide ekşimesi, uyku kalitesizliğine ve normalden daha sık kabus görmeniz gibi olaylara sebep olacaktır.


#Yemekten #sonra #uykunuz #geliyorsa #sebebi #olabilir #Önemsiz #gibi #sanılıyor #ama
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/yasam/yemekten-sonra-uykunuz-geliyorsa-sebebi-o-olabilir-onemsiz-gibi-saniliyor-ama

Yorum yapın