THY, Amerikalı kadınlara Türkiye’de Türkçe öğretecek


Türk Hava Yolları, ABD’li kadınlara yönelik ‘Türkçeyi İstanbul’da Öğren, Dizileri Daha Rahat Seyret’ isimli projeyi hayata geçiriyor.

THY, Amerikalı kadınlara Türkiye'de Türkçe öğretecek

Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonu olan Türk Hava Yolları, geliştirdiği yeni projeler ve tanıtım programlarıyla hem diğer hizmet ihracatı sektörlerine hem de Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısına önemli bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

ABD’den 2 milyon turisti Türkiye’ye getirme planı kapsamında bu ülkedeki tanıtım programlarını sürdürecek olan THY, Türk dizilerine ilgi duyan Amerikalı kadınlar için yeni bir adım attı.

Proje için bir araya geldiler

Projenin adı; ‘Türkçeyi İstanbul’da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret’

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile bugün Yeşilköy’deki THY Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi.

Bolat, görüşmenin detaylarını sosyal iş ağı ve paylaşım platformu ‘Linkedin’ hesabından yaptığı paylaşımla, projeyi ilk kez açıkladı.

“Öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız”

Türkiye ve ABD arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere olan katkılarının önümüzdeki yıllarda artırmayı planladıklarını ifade eden Bolat, “ABD’den 2 milyon turist getirme projemiz kapsamında, ilk defa ilan edeceğimiz ‘Türkçeyi İstanbul’da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret’ paket programından bahsettik. Konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla oluşturulmuş bir öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız.

Paket kapsamına alacağımız oteller ile anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz kasım ayında Miami’de düzenlediğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel, Türkçemize olan ilginin de bu paket fırsatları ile daha da artacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

THY, Amerikalı kadınlara Türkiye de Türkçe öğretecek #1


#THY #Amerikalı #kadınlara #Türkiyede #Türkçe #öğretecek
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/thy-amerikali-kadinlara-turkiyede-turkce-ogretecek

Yorum yapın