Tekirdağ’da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün yılbaşından bu yana denetimlerinde çevreyi, havayı ve suyu kirlettiği tespit edilen 209 tesise 24 milyon 708 bin lira ceza uygulandı.

Tekirdağ'da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza

Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, il genelinde çevre, hava ve su kirliliğine neden olan tesislere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Ekiplerin, yılbaşından 15 Eylül’e kadar yaptığı 2 bin 470 denetimde çevreyi, havayı, suyu, kirlettiği belirlenen 209 tesise yönelik 24 milyon 708 bin lira idari para cezası uyguladı. Bu tesislerden 56’sının da faaliyetleri durduruldu.

Vali Aziz Yıldırım, Marmara Denizi etrafından bulunan 6 ilden en çok cezanın kesildiği kentin Tekirdağ’ın olduğunu söyledi.

“Her yerde çevre kirliliği meselesi ne yazık ki var”

Yıldırım, Çevre kirliliği hakikaten önemli bir sorun. Sanayileşmenin olduğu her yerde çevre kirliliği meselesi ne yazık ki var. Bildiğiniz gibi 2011 yılından bu tarafa derin deşarj, diye projeyi yürütmeye çalışıyoruz, devletimizin katkılarıyla. Fonun hazırlamış olduğu projeyle bunu bitirmek üzereyiz ama bunlar tabi ki özellikle sıvı atıklar için arıtma tesisleri  yaptık. Bunları da faaliyete sokmaya gayret ettik, hepsiyle birlikte bu sıvılar konusunda sular konusunda bu çözülecek. dedi.

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #1

“En çok ceza kesen biziz”

Vali Yıldırım, çevreyi kirletenler ile ilgili mücadelenin devam ettiğini dile getirerek, Ama tabii ki asıl koku emisyonla alakalı, baca gazlarıyla alakalı. Bu baca gazlarıyla da mücadele ediyoruz. Emin olun Marmara Denizi’nin etrafında bulunan 6 ilden en çok ceza kesen biziz yani bu en çok ceza kesme, miktarlar çok yüksek olduğundan değil bizim çok dolaştığımızdandır; bunu özellikle söyleyeyim. Biz bunlarla mücadele etmeye devam edeceğiz ama vatandaşlarımız da tabii ki bu kötü kokuları ya da etrafa atılan kötü malzemeler varsa bunları da bize bildirirlerse biz de gerekenleri mutlaka yapıyoruz. Emniyetimize, jandarmamızla geçen hafta daha işte bazı fabrikaların atmış oldukları dışarı attıkları atıklar vardı. Bunların kimler tarafından yapıldığının anında bulduk. Onları da savcılığımıza bildirdik. diye konuştu.

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #2

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #3

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #4

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #5

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #6

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #7

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #8

Tekirdağ da çevreyi kirleten tesislere 24 milyon 708 bin lira ceza #9


#Tekirdağda #çevreyi #kirleten #tesislere #milyon #bin #lira #ceza
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/tekirdagda-cevreyi-kirleten-tesislere-24-milyon-708-bin-lira-ceza

Yorum yapın