Rusya, Ukrayna’daki güçlerin başına Gerasimov’u getirdi


Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, Ukrayna’daki “özel askeri operasyondan” sorumlu Müşterek Askeri Kuvvetlerin başına getirildi.

Rusya, Ukrayna'daki güçlerin başına Gerasimov'u getirdi

Ukrayna-Rusya savaşında 1 yıl geride kalamk üzere.

Rusya’nın Ukrayna’daki güçlerinde komuta yine değişti.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’ya yönelik komuta kademesinde değişikliklerin yapıldığı belirtildi.

Ukrayna’daki birliklerin başına Genelkurmay Başkanı getirildi

Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov’un Müşterek Askeri Kuvvetlerin başına getirildiği bilgisine yer verilen açıklamada, Müşterek Askeri Kuvvetlerin önceki komutanı ve Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Sergey Surovikin’in ise Gerasimov’un yardımcılığı görevini yürüteceği kaydedildi.

Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanı Oleg Salyukov ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı Aleksey Kim’in de Gerasimov’un yardımcıları olarak atandıkları bildirildi.

Özel askeri operasyondan sorumlu komuta kademesindeki seviyenin, operasyon kapsamında yürütülen görevlerin genişletilmesi nedeniyle yükseltildiğinin vurgulandığı açıklamada, “Değişiklikler, Rus ordusunun birimleri arasındaki etkileşiminin daha yakın bir şekilde organize edilmesi, her türlü desteğin kalitesinde ve birliklerin yönetiminin etkinliğindeki artışla da ilgilidir.” ifadesine yer verildi.

Rusya, Ukrayna daki güçlerin başına Gerasimov u getirdi #1


#Rusya #Ukraynadaki #güçlerin #başına #Gerasimovu #getirdi
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/dunya/rusya-ukraynadaki-guclerin-basina-gerasimovu-getirdi

Yorum yapın