Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı


Zelensky, ülkesinde Rusya’ya karşı savaşın tam 9 aydır sürdüğünü hatırlatarak, “Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı ve kesinlikle bulamayacak.” dedi.

Vladimir Zelensky: Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, gece saatlerinde sosyal paylaşım hesabından paylaştığı görüntülü mesajıyla ulusa seslenerek, Rusya-Ukrayna savaşının tam 9 aydır sürdüğünü belirtti.

Zelensky, Rusya’nın dün başta olmaz üzere son dönemlerde Ukrayna’daki kritik enerji altyapılarına yönelik gerçekleştirdiği yoğun füze saldırıları sonucu ülke genelinde elektrik ve içme suyu sorunlarının şimdiye kadar sürdüğünü aktardı.

İçme suyu hizmeti açısından en ciddi sorunlar 6 bölgede yaşanıyor

İçme suyu hizmeti açısından en ciddi sorunların Kiev, Kirovograd, Dnipro, Lviv, Poltava ve Harkiv bölgelerinde yaşandığına dikkati çeken Zelensky, 15 bölgede ise halka elektrik verilmesinde zorlukların yaşandığını kaydederek, “Restorasyon çalışmalar tüm gün boyunca devam etti.” dedi.

Cephede ilerlemeye hazırlandığımız yönler var

Cephedeki savaş faaliyetlerine değinen Zelensky, birkaç noktada Rus saldırıları başarılı bir şekilde geri püskürttüklerini belirterek, “Adamlarımız cesurca savunma yapıyor. Ayrıca ilerlemeye hazırlandığımız yönler var.” şeklinde konuştu.

“Bu kaybedenlerin intikamıdır”

Rus ordusunun sahada başarısız olduğunu savunan Zelenskiy, cephedeki başarısızlıktan dolayı Rus güçlerinin Ukrayna’da sivil ve enerji altyapılarına saldırmaya başladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu tür bir terör, Rus ordusunun Herson bölgesinden kaçmak zorunda kalmasından hemen sonra başladı. Bu, kaybedenlerin intikamıdır. Nasıl savaşacaklarını bilmiyorlar. Şimdilik yapabilecekleri tek şey terör estirmek.”

“Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı, bulamayacak”

Rusya’nın, 9 aylık bir süreç içinde Ukrayna’ya karşı cephede bir başarıyı elde edemediğini aktaran Zelensky, “Siz ve ben dokuz ay boyunca geniş çaplı bir savaşa katlandık. Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı ve bulamayacak.” ifadelerini kullandı.

Vladimir Zelensky: Rusya asla bizi kırmanın bir yolunu bulamadı #1


#Rusya #asla #bizi #kırmanın #bir #yolunu #bulamadı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/dunya/vladimir-zelensky-rusya-asla-bizi-kirmanin-bir-yolunu-bulamadi

Yorum yapın