Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum


Sipariş götürdüğü yerde çaldığı piyano ile herkesi kendine hayran bırakan kurye Muharrem Can İncir’e, özel eğitim sağlanacak.

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum

Özel bir şirkette kurye olarak çalışan üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Muharrem Can İncir’in, sipariş teslim ettikten sonra otelde gördüğü piyanoyu çalmak istemesi üzerine o anlar, cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Piyanonun başına geçen kurye, Mozart’ın ‘Türk Marşı’nı çaldı. O anları cep telefonuna kaydeden bir kişi sosyal medyada paylaştı.

İncir’in piyano performansı, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Piyano çalmayı kendi öğrendiğini anlatan Muharrem Can İncir, artık kuryelik yapmayacak.

“Annem 100 liraya org aldı”

DHA’ya konuşan İncir, “Ben klasik bir Türk genciyim. Okumaya çalışan, hayatını idame ettirmeye çalışan, hayalleri yönünde ilerlemeye çalışan bir Türk genciyim. Şu an özel bir üniversitede tasarım ve modelleme bölümünde okuyorum. Hocalarım bana destek oluyor. Şu an bir dijital piyanom var. Kasımpaşa’da çalışıyorum. Beyoğlu’nda otele paket götürmeye gittiğimde piyanoyu gördüm. ‘Çalabilir miyim?’ dedim. Piyanoyu görünce çalmak istedim, içimde bir his doğdu çalmak için. Sorduğum zaman bana izin verdiler. Orada toplam 3 kez piyano çaldım, ilk seferinde 28 bin izlenmişti. İkinci kez gittiğimde kendileri çalmamı istedi. Çocukluğumdan beri annem, babam piyano konusunda bana destek oluyordu. 8. sınıfa giderken annemin telefonundan çalıyordum, annem bunu gördü ve bana org aldı. İnternetten 100 liraya org aldık. Kendi kendime internetten çalmayı öğrendim. 1 sene org çaldım sonrasında yükselterek dijital piyano aldım.” dedi.

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum VİDEO

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum #1

“Yorumları okuyunca gözlerim doldu”

İncir, “Üniversitede konservatuvar hayalim vardı ama buna yönelik bir eğitimim olmadığı için tutturma ihtimalim yoktu. Gündelik olarak bilgisayar kullanan birisiyim, günümün boş zamanlarında yaptığım işleri video çekerek paylaşıyorum. Belli bir takipçiye ulaştıktan sonra sayfaların videolarımı paylaştığını gördüm. İleride piyanist olmak istiyorum. Sosyal medyadaki yorumları okuyunca gözlerim doldu. Benim gibi birçok genç var, sadece benim keşfedilmem gerekmiyor bu ülkede. Bütün gençlerin bu yola ortak olması gerekiyor.” diye konuştu.

Piyanonun başına geçen kurye VİDEO

“Ne gerekiyorsa onu yapacağız”

Bu arada İncir’in çalıştığı firmanın CEO’su Batuhan Gültakan, “Kendi kendisine buralara kadar gelmiş. İşin uzmanları ile bu alanda konuşuyoruz, Can için ne gerekiyorsa onu yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum #2

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum #3

Piyano çalan kurye: Piyanist olmak istiyorum #4


#Piyano #çalan #kurye #Piyanist #olmak #istiyorum
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/yasam/piyano-calan-kurye-piyanist-olmak-istiyorum

Yorum yapın