Nureddin Nebati: Vatandaşın ekonomisi iyileşecek


Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, savaşın olmadığı her yıl, haziran, temmuz ve ağustos aylarında ülke ekonomisinin her zaman rahatlayacağını belirterek iyileşmenin hissedileceğini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AA Editör Masası’na konuk oldu.

Bakan Nebati, “Editör Masası”nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs salgının olumsuz etkileri

Bakan Nebati, burada önce, koronavirüs salgınının dünya ve Türkiye üzerindeki etkilerine değindi. Nebati, bu süreçte alınan tedbirlerle  “Türkiye’de sağlık sistemine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güven artarak devam etti.” dedi.

“Rusya-Ukrayna savaşı enflasyonu körükledi”

Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte, dünyadaki emtia fiyat artışları ve dolardaki yükselişin fiyatlarda öngörülmezlik ve yüksek kurun enflasyona olan ciddi katkısını anlatan Nebati, vatandaşın bu artıştan olumsuz etkilendiğini dile getirdi.

Savaş’ın ekonomiye olumsuz etkisi oldu

Bakan Nebati, Rusya-Ukrayna savaşının verdiği zararla ilgili daha önce yapmış olduğu bir konuşmayı hatırlatarak “Keşke bir 6 ay uyusak da gözlerimizi 6 ay sonra açsak demiştim. Savaş olmadığı her yıl, haziran temmuz ağustos aylarında ülke ekonomisini her zaman rahatlatır. Savaş, bunu bizim bir 6 ay artırdı. Sonra aralık ayından itibaren bunun belli bir noktaya geleceğini söyledim.” dedi.

Nureddin Nebati


#Nureddin #Nebati #Vatandaşın #ekonomisi #iyileşecek
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/ekonomi/nureddin-nebati-vatandasin-ekonomisi-iyilesecek

Yorum yapın