Muhammed bin Selman’ın Türkiye ziyaretine Suudi Arabistan medyasından övgüİkili ilişkileri güçlendirmek adına Türkiye’ye gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın bu ziyareti Suudi Arabistan medyasında olumlu karşılandı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman dün Türkiye’ye ilk defa resmi ziyaret gerçekleştirmişti.

İki ülke arasındaki ekonomik ve karşılıklı yatırımların görüşüldüğü ziyaret, Suudi Arabistan medyası tarafından övgüyle bahsedildi.

“Yeni bir kalkınma ve refah çağının müjdecisi”

Suudi Arabistan merkezli El-İhbariye televizyonunun haberinde, “Suudi Arabistan ile Türkiye ilişkilerinin, liderler arasında atılan somut adımlarla yeni bir kalkınma ve refah çağının müjdecisi olduğu” belirtildi.

Türkiye ile Suudi Arabistan’ın, her alanda sahip olduğu konum nedeniyle seçkin diplomatik ilişkileri bulunduğunun tarih sayfalarında da anlatıldığı aktarılan haberde, iki ülkenin birlikte çalışmasının, bölgesel meselelerin çözümü, terörle mücadele ve bölgesel istikrarı destekleme açısından önemli olduğu vurgulandı.

Muhammed bin Selman ın Türkiye ziyaretine Suudi Arabistan medyasından övgü #1

“Tarihi ilişkilerin her alanda güçlendirilmesi” vurgusu

Haberde ayrıca Veliaht Prens’in Türkiye ziyaretinin tarihi ilişkilerin her alanda güçlendirilmesi anlamı taşıdığı kaydedildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’da da iki ülke ilişkilerine dair bir haber servis etti.

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında güçlü ve tarihi ilişkilerin olduğu aktarılan haberde, iki ülke liderlerinin yaptığı karşılıklı ziyaretlerin, ilişkilerin gücünü yansıttığı ifade edildi.

Muhammed bin Selman ın Türkiye ziyaretine Suudi Arabistan medyasından övgü #2

Sosyal medyada yankı buldu

Suudi Arabistan gazeteleri ve Dışişleri Bakanlığı da Twitter’da “Veliaht Prens Türkiye’de” başlığıyla açılan etikette Bin Selman’ın Türkiye ziyaretiyle ilgili paylaşımlar yaptı.

AA’nın haberine göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaretin ardından Ankara’dan ayrılmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiği bir mesaj yayınlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Prens Selman’ın görüşmesi sonrası ortak bildiri – Haberi için tıklayın –

Muhammed bin Selman ın Türkiye ziyaretine Suudi Arabistan medyasından övgü #3


#Muhammed #bin #Selmanın #Türkiye #ziyaretine #Suudi #Arabistan #medyasından #övgü
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/dunya/bin-selmanin-turkiye-ziyaretine-suudi-arabistan-medyasindan-ovgu

Yorum yapın