Mersin’de nişanlısı tarafından katledilen Raziye’nin ailesi adalet istiyor10 Ocak tarihinde eski nişanlısı tarafından işe giderken öldürülen genç kadının ailesi, caninin müebbetle cezalandırılmasını Pınar Gültekin davasına dönüşmemesini istiyor.

Mersin'de nişanlısı tarafından katledilen Raziye'nin ailesi adalet istiyor

Mersin’in Toroslar ilçesinde bir genç kız daha cinayete kurban gitmişti.

Okan Merzeci Mahallesi’nde eski nişanlısı Barış Can U. tarafından başına tabancayla ateş edilerek katledilen Raziye Oskay’ın ailesinin acısı dinmiyor.

10 Ocak 2022 tarihinde meydana gelen olayda, sabah erken saatte işe gitmek için evden çıkan Raziye Oskay’ın yolunu kesen eski nişanlısı Barış Can U., çıkan tartışma sonrası Raziye’yi birçok kez ateş ederek ağır yaralamış, genç kız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

11 yıl boyunca ölümle tehdit edili

Olayın ardından kaçan zanlı ise polisin operasyonuyla yakalanıp, gözaltına alınmış, yapılan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Öte yandan, Raziye’nin yıllardır sanığın baskı ve tehdidine maruz kaldığı, 11 yıl boyunca her gün ölüm korkusuyla yaşadığı ortaya çıkmıştı.

Mersin de nişanlısı tarafından katledilen Raziye nin ailesi adalet istiyor #1

Müebbet hapsi istendi

Cinayetle ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma nisan ayında tamamlanmış, hazırlanan iddianame 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. İddianamede, ’tasarlayarak adam öldürme’ suçundan sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

İddianamede, sanığın, Raziye’yi uzun yıllardır sistematik bir şekilde baskı, tehdit, zor ve cebir altında tuttuğuna özellikle değinilerek, Raziye’nin gerek psikolojik gerekse de hukuki olarak verdiği mücadeleye delilleri ile birlikte detaylı olarak yer verilmişti.

“En ağır cezayı alsın, Pınar Gültekin gibi olmasın”

Duygularını İHA muhabirine aktaran 46 yaşındaki anne Fatma İsmet Oskay, “Allah kimseye evlat acısı vermesin.” dedi.

Kızının masum olduğunu ve günahsız bir şekilde öldürüldüğünü vurgulayan Oskay, “İnşallah en ağır cezayı alsın. Ağırlaştırılmış müebbet alsın. Pınar Gültekin’i öldüren şahıs gibi ceza almasın. Haksız tahrik indirimi uygulanmasın. Bu tür caniler az bir ceza yatıp çıkmasın. Sonuçta Raziye geri gelmeyecek. Böyleleri gerçekten keşke idam olsa en güzel karar olur. İnşallah adalet yerini bulur, bu cani en ağır cezayı alır.

Mersin de nişanlısı tarafından katledilen Raziye nin ailesi adalet istiyor #2

“Cezayı aldığı gün Rabbim içime bir nebze soğukluk verecek”

Onun cezayı aldığı gün belki bir nebze yavrumun kanı yerde kalmayacak. Bir nebze diyorum, belki Rabbim içime bir soğukluk verecek. İnşallah tek hücrede Rabbim yaptıklarını yanına koymasın. Benim evladım her gün ölüm korkusuyla yaşadı, Allah da ona yaşattıklarını yaşasın. Her gün o korkuyla yaşamak nasıl bir duyguymuş, benim içimin yangınının duygusu nasıl bir şeymiş Rabbim kendi içine versin.” dedi.

Duruşma yarın görülecek

Raziye Oskay cinayetinin ikinci duruşması, 28 Haziran Salı günü 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Mersin de nişanlısı tarafından katledilen Raziye nin ailesi adalet istiyor #3

Mersin de nişanlısı tarafından katledilen Raziye nin ailesi adalet istiyor #4


#Mersinde #nişanlısı #tarafından #katledilen #Raziyenin #ailesi #adalet #istiyor
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/mersinde-nisanlisi-tarafindan-katledilen-raziyenin-ailesi-adalet-istiyor

Yorum yapın