Marmaris’teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyorMarmaris’te yaşanan orman yangınına gönüllü olarak katılan “Yelken Gönüllüleri”, ormanları kurtarmak için gece gündüz demeden fedakarlık gösteriyor.

Marmaris'teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyor

Muğla Marmaris’te meydana gelen orman yangınına müdahaleler son sürat devam ediyor.

“Ateş beklemez”

Marmaris’te geçen yaz çıkan orman yangınında kurulan “Yelken Gönüllüleri” ekibi de, sloganları “Ateş beklemez” doğrultusunda yangın bölgesinde aktif olarak çalışıyor.

Yangının başlamasının hemen ardından bir araya gelen gönüllüler Değirmenyanı mevkiinde devam eden alevlere müdahale ederek, yangın söndürme ekiplerine yardımcı oluyor.

Marmaris’teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyor – Video

Toprak zeminde uyuyup çalışmalara katılıyorlar

İHA’nın haberine göre elleri, yüzleri is içinde hayatları pahasına ormanı alevlerden korumaya çalışan gönüllüler kendi aralarında oluşturdukları sistem ile yangın bölgesinde görev yapıyor.

Yaptıkları çalışmaların ardından toplanma bölgesine gelen gönüllüler, toprak ve taş zeminde uyuyup dinlenme fırsatı buluyor. Dinlenme vakti sona eren gönüllüler çalışmalara kaldıkları yerden devam ediyor.

Marmaris teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyor #1

“Sahadayız ve devam ediyoruz”

Yelken Gönüllüleri üyesi Soner Kasap, “Dün gece saat 03.00’ten beri çalışmalara destek veriyoruz. Sahadayız ve devam ediyoruz dedi.

Toprak ve taş zeminde yatarak dinlenen gönüllülerden Sertaç Soğancı ise, Yelken Gönüllüleri olarak alevleri söndürmek için uğraş verdiklerini, ormanı korumak için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Marmaris teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyor #2

Marmaris teki yangında gönüllü kahramanlar büyük rol oynuyor #3


#Marmaristeki #yangında #gönüllü #kahramanlar #büyük #rol #oynuyor
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/ic-haber/marmariste-gonullu-kahramanlar-buyuk-rol-oynuyor

Yorum yapın