Konut fırsatçılarına yönelik komisyon kuruyoruz


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kabine sonrasında yaptığı açıklamada, konut fırsatçılarına yönelik komisyon kurulduğunu ifade etti.

2023 yılının ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı dün gerçekleştirildi.

Kabine Toplantısı sonrasında bakanlar, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni hayata geçirilen ‘Yeni Evim’ projesiyle ilgili sorulara yanıt verdi.

Konut fırsatçılarına yönelik alınacak önlemlere değinen Kurum’un açıklamaları şu şekilde:

“İkinci elle ilgili de destek olmak için çalışmalar yapacağız”

“İkinci el konut kampanyasının ayrıntıları belli oldu mu?” sorusunu Bakan Kurum, “Şu anda bizim önceliğimiz, bir taraftan ilk evini alacak vatandaşlarımızın ev sahibi olması, diğer taraftan da yeni konut arzını, istihdamı, üretimi artırmak. Yani hepsini eş zamanlı yürütmek. İkinci elle ilgili de destek olmak için çalışmalar yapacağız. Ama şu aşamada somutlaşmış bir çalışma yok.” diye yanıtladı.

“Komisyonu kuruyoruz”

“Konut fiyatlarında yaşanan artış” sorusunun yöneltildiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Buna müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Yeni Evim Kampanyası’nı duyururken, ilk evini alacaklar için kriterler açıkladık. Ayrıca tüm sürecin şeffaf, denetlenebilir işlemesi için komisyon kuracağımızı söyledik. O komisyonu kuruyoruz.” cevabını verdi.

Murat Kurum: Konut fırsatçılarına yönelik komisyon kuruyoruz #1

Murat Kurum: TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40’ta tuttuk ViDEO


#Konut #fırsatçılarına #yönelik #komisyon #kuruyoruz
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/emlak/murat-kurum-konut-firsatcilarina-yonelik-komisyon-kuruyoruz

Yorum yapın