Kayseri’de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü


Kayseri’de öldürülen kahvehane işletmecisinin acılı eşi, tutuklu sanığa “4 evladımı yetim bıraktılar, sen katilsin. Allah gün yüzü göstermesin sana” dedi.

Kayseri'de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü

Geçen yıl 23 Mayıs’ta Kayseri’de yaşanılan olayda bir aile yasa boğulmuştu.

Kocasinan ilçesi Yıldızevler Mahallesi 326’ncı Sokak’ta meydana gelen olayda, kahvehanenin ortaklarından Süleyman Cingöz ile Ozan G. arasında tartışma çıktı.

Çıkan tartışma sonrası Ozan G., kuzeni Ömer Alp Göker’i kahvehaneye çağırdı. Taraflar arasındaki tartışma kısa sürede bıçaklı kavgaya dönüştü.

Ömer Alp Göker eline geçirdiği bıçakla Süleyman Cingöz’ü yaraladı. Süleyman Cingöz’ün oğlu B.C. ile yeğeni Hacı Osman C.’de eline geçirdikleri sopalarla Ozan G. ve Ömer Alp Göker’e vurdu.

Davanın ilk duruşması görüldü

Olay sonrası Süleyman Cengiz aldığı bıçak darbesi ile hayatını kaybederken, diğer 3 kişi birbirlerinden şikayetçi oldu.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda tutuklanan müşteki sanık Ömer Alp Göker hakkında ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Diğer tutuksuz sanıklar Ozan G., Hacı Osman C. ve B.C. hakkında ise ‘silahla basit yaralama’ suçundan dava açıldı.

“Babam beni çağırdı, elinde bıçağı sallıyordu”

Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında müşteki sanıklar ile ölen Süleyman Cingöz’ün şikayetçi annesi, kızları, ağabeyleri ve kız kardeşleri hazır bulundu. Ölen Süleyman Cingöz’ün müşteki sanık olan oğlu B.C., “Babam kavga ettiğini söyleyip beni çağırdı. Evimiz yakın olduğu için koşarak geldim. Olay yerine geldiğimde Ömer Alp, herkese elindeki bıçağı sallıyordu. Kimse yanına yaklaşamıyordu. Elime ahşap sopa geçti. Ben de onunla vurmaya başladım. Kaçmaya başladı. Ben de kovalamaya başladım. Babam yaralı şekilde yerde yatıyordu. Beni de sol kolumdan yaraladı. Şikayetçiyim” dedi.

Kayseri de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü #1

Eşi: Evlatlarımı yetim bıraktı

Süleyman Cingöz’ün şikayetçi eşi E.C. ise, “4 evladımı yetim koydular. Benim eşimin suçu neydi de öldürdüler. Benim çocuklarımın suçu neydi? Sen katilsin. Allah sana gün yüzü göstermesin.” dedi. Cingöz’ün annesi, kızları ve kardeşleri de Süleyman Cingöz’ün suçsuz yere öldürüldüğünü söyleyerek, sanıkların en ağır cezayı almalarını istedi.

Tanık: ‘Gebermediyse ben sabah geberteceğim’ dedi

Duruşmada 11 tanık dinlendi. Tanıklardan O.C., müşteki sanıklardan Ozan G. ile aralarında geçen telefon görüşmesini anlatarak, “Süleyman’ı hastaneye götürmüştük. Ozan G.’yi aradım. ‘Yakıştı mı?’ dedim. O da, ‘Geberdi mi? Gebermediyse sabahleyin ben geberteceğim’ dedi” ifadelerini kullandı. Tanığın ifadeleri sonrası ölen Cingöz’ün eşi bir kez daha sanıklara tepki gösterdi. Mahkeme başkanının talimatı ile şikayetçi eş E.C., salondan dışarı çıkarıldı.

Kayseri de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü #2

“Kendimi savunmak amacıyla yaptım”

Tutuklu müşteki sanık Ömer Alp Göker ise, “6 kişi üstüme saldırdı. Elimde sopa yoktu. Kendimi savunma amacıyla karşı taraftan birinin elinden sopayı almış olabilirim. Kesinlikle öldürme kastım yoktu. Bir anda olan bir şey. Kendimi savunmak amacıyla yaptım” dedi.

DHA’nın haberine göre, mahkeme heyeti sanık Ömer Alp Göker’in tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kayseri de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü #3

Kayseri de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü #4

Kayseri de kahvehane sahibinin öldürüldüğü davanın ilk duruşması görüldü #5


#Kayseride #kahvehane #sahibinin #öldürüldüğü #davanın #ilk #duruşması #görüldü
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/kayseride-kahvehane-sahibinin-olduruldugu-davanin-ilk-durusmasi-goruldu

Yorum yapın