Kayseri’de babasını öldüren 15 yaşındaki kızın ‘indirimli’ cezası onandı


Annesiyle tartışan babasını uykusundan 9 yerinden bıçaklayarak öldüren 15 yaşındaki kızın indirimli 18 yaşından küçük olması nedeniyle de ‘yaş küçüklüğü’ indirimiyle 12 yıla indirilen cezası onandı.

Kayseri'de babasını öldüren 15 yaşındaki kızın 'indirimli' cezası onandı

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 3 Ağustos saat 04.00 sağlık görevlilirinin evinde aile içi dehşet yaşandı.

42 yaşındaki Sağlık memuru Cuma Ali Ceylan ile hemşire eşi Emel Ceylan, evde bilinmeyen nedenle tartıştı.

Tartışmadan sonra çiftin başka odada uyuyan 15 yaşındaki kızları C.C. kalkıp, mutfaktan aldığı bıçakla babasının kaldığı odaya girdi.

Babasını 9 yerinden bıçakladı

C.C., uyuyan babasını bıçaklası üzerine baba kız arasında arbede yaşandı. Vücuduna 9 bıçak darbesi alan Cuma Ali Ceylan, kanlar içinde kaldı.

Kayseri de babasını öldüren 15 yaşındaki kızın  indirimli  cezası onandı #1

Kanlar içinde kalan baba öldü

Emel Ceylan’ın ihbarıyla eve, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, Cuma Ali Ceylan’ın öldüğünü belirledi.

Şüpheli genç kız tutuklandı

Suç aletiyle gözaltına alınan C.C., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Beraati talep edildi

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında; son sözleri sorulan tutuklu sanık C.C. beraatini istedi.

Cezası 12 yıla indirildi

Mahkeme heyeti ise yapılan yargılama sonucu sanık C.C.’yi ‘üst soydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırdı.

Heyet, sanık hakkında önce ‘haksız tahrik’ indirimi uygulayarak cezasını 24 yıla düşürdü ardından 18 yaşından küçük olması nedeniyle de ‘yaş küçüklüğü’ indirimiyle 12 yıla indirdi.

Tutukluluğunun devamı hükmetti

Sanık hakkında ‘iyi hal’ indiriminin de uygulanmasıyla ceza, 10 yıla düşürüldü ve tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

Karara itiraz edildi

Cuma Ali Ceylan’ın şikayetçi ailesinin avukatları Merve Aygün Çetin ve  Cemil Buğra Yakut, sanık C.C.’ye verilen 10 yıl hapis cezası kararına itiraz ederek, dosyayı Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Ailenin avukatı Yakut, sanık hakkında uygulanan ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimlerinin kaldırılmasını isteyerek, cezanın artırılmasını talep etti.

İstinaf kararı onayladı

DHA’nın haberine göre, dosyanın geldiği Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, yapılan inceleme sonrası, davayı karara bağladı.

Ceza Dairesi’nce yerel mahkemenin verdiği kararda, usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delil ve işlemlerde herhangi bir eksikliğin olmadığı ve ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu belirtilerek, başvuruların esastan reddine karar verildi.

Oy birliği ile alınan kararın, Yargıtay temyiz yolunun açık olmak üzere verildiği belirtildi.

Müşteki avukatları kararı, temyiz edip, dosyayı Yargıtay’a taşıdı.

Kayseri de babasını öldüren 15 yaşındaki kızın  indirimli  cezası onandı #2

Kayseri de babasını öldüren 15 yaşındaki kızın  indirimli  cezası onandı #3


#Kayseride #babasını #öldüren #yaşındaki #kızın #indirimli #cezası #onandı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/kayseride-babasini-olduren-15-yasindaki-kizin-indirimli-cezasi-onandi

Yorum yapın