Jeff Beck kimdir, neden öldü? Ünlü gitarist hayatını kaybetti! Jeff Beck nereli ve kaç yaşındaydı?


Dünya tarihinin en iyi gitaristlerinden biri olarak bilinen ve The Yardbirds grubuyla tanınan Jeff Beck hayatını kaybetti. Peki Jeff Beck kimdir, neden öldü? İşte ünlü ismin ölüm sebebi…

Jeff Beck kimdir, neden öldü? Ünlü gitarist hayatını kaybetti! Jeff Beck nereli ve kaç yaşındaydı?

İngiliz pop müziğinin sevilen isimlerinden olan ünlü gitarist Jeff Beck hayatını kaybetti.  Beck, 60’lar müziğinin simgelerindendi. Ünlü müzisyenin ailesi yaptığı açıklamada Beck’in huzur içinde kendi evinde hayatını kaybettiğini belirtti. Peki Jeff Beck kimdir, neden öldü?

Jeff Beck neden öldü?

The Yardbirds’ün ünlü gitaristi İngiliz Jeff Beck, 78 yaşında hayatını kaybetti. Beck’in temsilcisi, rock yıldızının “aniden bakteriyel menenjite yakalandığını” açıkladı. Yıldızın hayatını bu sebeple kaybettiği doğrulandı. Rock müzik efsanesinin önceki gün hayatını kaybetti ifade edildi.

Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger da Twitter paylaşımında, “Jeff’in ölümüyle iyi bir adam ve dünyanın en iyi gitaristlerinden birini kaybettik” şeklinde konuştu.

Jeff Beck kimdir?

Jeff Beck kimdir, neden öldü? Ünlü gitarist hayatını kaybetti! Jeff Beck nereli ve kaç yaşındaydı? #1

Asıl adı Geoffrey Arnold Beck olan gitarist, 24 Haziran 1944 tarihinde İngiltere’de dünyaya geldi. İlk olarak The Yardbirds ile tanınan müzisyen, daha sonra the Jeff Beck Group ve Beck, Bogert & Appice gruplarıyla şöhret olmaya başladı. Yenilikçi tarzıyla bilinen müzisyen, müzik tarihinin en iyi gitaristleri arasında yer almaktaydı.

Beck, 2005 senesinde Sandra Cash ile dünyaevine girmişti.


#Jeff #Beck #kimdir #neden #öldü #Ünlü #gitarist #hayatını #kaybetti #Jeff #Beck #nereli #kaç #yaşındaydı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/medya/jeff-beck-kimdir-neden-oldu-unlu-gitarist-hayatini-kaybetti-jeff-beck-nereli-ve-kac-yasindaydi

Yorum yapın