İzmir’deki eski emniyet binası çöktü


Konak ilçesindeki eski emniyet binası büyük gürültüyle çöktü. Olayda yaralanan olmadı.

İzmir'deki eski emniyet binası çöktü

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan ve yıkım işlemleri yapılan eski İl Emniyet Müdürlüğü binasında panik anları yaşandı.

Binanın arka girişindeki duvar, henüz belirlenemeyen sebepten dolayı çöktü.

Gürültüyü duyan çevredeki vatandaşların durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık, 110 AKS, AFAD ve eğitimli köpekler sevk edildi.

Enkaz altı arandı

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alırken 110 AKS, AFAD ve eğitimli köpeklerin yardımıyla enkaz altında kalan herhangi bir kişi olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlattı.

İzmir deki eski emniyet binası çöktü #1

İş makinesi molozların altında kaldı

Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda olayda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirilirken, bir iş makinesinin molozların altında kaldığı ve bir iş hanının da girişinde maddi hasar olduğu öğrenildi. Meydana gelen olayda İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

“Dün bir çalışma vardı, yağmurdan dolayı durdu”

Binanın çöktüğü ve enkaz parçalarının savrulduğu yerin bitişiğinde iş yeri bulunan askeri malzeme satıcısı Volkan Atak, olayın gece saatlerinde yaşanmasının facianın önüne geçtiğini söyledi.

Atak, “Gündüzleri burada araç ve insan kalabalığı çok oluyor. Sirkülasyonu bol olan bir cadde burası. Akşam 20.30 sıralarında yıkım haberi geldi. Allah yüzümüze güldü diyelim. Birkaç esnafın hasarı var. İnsana zarar gelmemesi sevindirici. Bina yanlış hatırlamıyorsam 13 katlıydı. İlk katları yıkmışlardı, son 8 kat kalmıştı. Dün bir çalışma vardı, yağmurdan dolayı durdu. Biz dükkanı 7 gibi kapattık, bir buçuk saat sonra da haber geldi. Biz de gelip baktık, yandaki dükkanlarda hasar var, bizde yok. Allah beterinden saklasın.” açıklamasında bulundu.

İzmir deki eski emniyet binası çöktü #2

Çöken binanın enkazının bulunduğu yol, çalışmaların ardından yeniden açılırken, inşaattaki çalışmalar sürüyor.

İzmir deki eski emniyet binası çöktü #3

İzmir deki eski emniyet binası çöktü #4


#İzmirdeki #eski #emniyet #binası #çöktü
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/izmirdeki-eski-emniyet-binasi-coktu

Yorum yapın