İzmir’de köpeğe cinsel istismara 1 yıl 6 ay hapis


Taş ocağında bekçi olarak çalışan ve burada yavru köpeğe cinsel istismar iddiasıyla tutuksuz yargılanan M.Y., 1 yıl 6 ay hapis ve 250 gün (5 bin lira) adli para cezasına çarptırıldı.

İzmir'de köpeğe cinsel istismara 1 yıl 6 ay hapis

İzmir’deki taş ocağında bekçi olan M.Y. (60), 16 Kasım 2021’de yavru köpeğe cinsel istismarda bulunurken fark edilip, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Görüntülerle hakkında şikayette bulunulan M.Y.’yi, jandarma gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden M.Y., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.Y. hakkında 28’inci İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir Şube Müdürlüğü’nün şikayetçi olduğu davaya; İzmir Barosu ile birçok hayvansever derneği de katıldı.

Suçunu itiraf etti: Pişmanım

Davanın karar duruşması geçen yıl 26 Aralık’ta görüldü. Duruşmada tutuksuz sanık M.Y., “Yaklaşık olarak 7 senedir taş ocağında bekçi olarak çalışmaktayım. Şantiyede beslediğim ve bakımını yaptığım kedilerim ve köpeklerim var. Olay günü bakımını yaptığım hayvanların yanına gelen beyaz renkli sokak köpeğini yanıma çağırdım. Sonra ilişkiye girdim. Bu esnada ismini bilmediğim bir kişi bana ‘Amca ne yapıyorsun?’ diye bağırdı. Bunun üzerine kendime çekidüzen verip, konteynere girdim. Yaşanan olaydan dolayı çok pişmanım. Beraatimi istiyorum.” dedi.

İzmir’de iğrenç olay: Köpeğe tecavüz etti

1 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Duruşmada savcı, mütalaasını verip, “Sanık M.Y.’nin fiziki yapı olarak yavru köpeğe nitelikli şekilde cinsel istismarda bulunduğu, dosyada ifadesi bulunan tanık tarafından görülmüştür. Dosyaya yansıyan bilgi ve belgelerle M.Y. suçunu kabul etmiştir. Suçun sabit olduğu anlaşılmakla atılı suçtan cezalandırılması ile eylemin tamamen savunmasız bir canlıya karşı işlenmiş olması yine eylemin sosyal ve ahlaki açıdan toplumda uyandırdığı etki ve verdiği vicdanı zarar nazara alınarak cezanın üst sınırda verilmesine kamu adına talep ve mütalaa olunur.” diye konuştu.

DHA’nın aktardığına göre; hakim kararını açıklayıp, sanık M.Y.’yi 1 yıl 6 ay hapis ve 250 gün adli para cezasına çarptırdı.

İzmir de köpeğe cinsel istismara 1 yıl 6 ay hapis #1


#İzmirde #köpeğe #cinsel #istismara #yıl #hapis
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/izmirde-kopege-cinsel-istismara-1-yil-6-ay-hapis

Yorum yapın