İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı


Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli asistan doktor Mücahit Furkan Balcı’yı, eşini erkek doktora muayene ettirmek istemeyen hasta yakını darbetti. Olayın ardından şüpheli tutuklandı.

İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği’nde, saat 14.00 sıralarında, ‘dehşet’ niteliğinde bir olay yaşandı.

Asistan doktor Mücahit Furkan Balcı (29), hasta A.K. adlı kadının değerlerini inceledikten sonra muayene edeceğini söyledi.

Doktoru dışarı sürükledi

Bu esnada A.K., kendisini erkek doktorun muayene etmek istemediğini söyleyerek dışarı çıktı.

Daha sonra kadının eşi M.A.K.’nin de eşinin erkek doktorun muayene etmeyeceğini kadın doktorun muayene edeceğini söyleyerek kapıyı yumrukladığı ileri sürüldü.

Gürültüyü duyan asistan doktor Balcı, kapıyı açıp baktığı esnada hasta yakını M.A.K., kendisini dışarı sürükledi.

İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı #1

“Sen benim eşimi nasıl muayene edersin”

“Sen benim eşimi nasıl muayene edersin.” dediği ileri sürülen saldırganın yumruk darbeleriyle yere yığılan Balcı, kanlar içerisinde kaldı.

Saldırı esnasında araya girmek isteyen güvenlik görevlisi kadın Derya Sipahioğlu da darbedildi.

Saldırıyı gören diğer hasta yakınları da araya girmek isterken, diğer hekimlerin beyaz kod vermesi üzerine hastaneye polis ekipleri sevk edildi. Saldırgan, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı #2

İlk ifadesi ortaya çıktı

Öte yandan şüpheli M.A.K.’nin emniyetteki ilk ifadesinde; eşi A.K.’nin muayene için doktor odasına girdikten bir süre sonra bağırma sesleri gelmesi üzerine kendisinin de odaya girdiğini, bu sırada doktor Balcı’nın kendisine bağırmaya başladığını ve iterek dışarı çıkardığını, yaşanan arbede sırasında yumruk attığını, kendisinin de darp edildiğini öne sürdü.

Doktordan şikayetçi olduğunu söyleyen şüpheli, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, adli işlemleri sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

İHA’nın haberine göre; tedavisinin ardından tekrar adliyeye götürülen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı #3

İzmir’de doktorun burnunu kıran şüpheli tutuklandı #4


#İzmirde #doktorun #burnunu #kıran #şüpheli #tutuklandı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/izmirde-doktorun-burnunu-kiran-supheli-tutuklandi

Yorum yapın