İsveç’in olaylara göz yumması asla kabul edilemez


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Stockholm’de, PKK terör örgütünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan eylemine tepki gösterirken İsveçli mevkidaşının ziyaretini iptal etti.

Mustafa Şentop: İsveç'in olaylara göz yumması asla kabul edilemez

PKK yandaşlarına yaptığı ev sahipliği nedeniyle Türkiye’den NATO vetosu alan İsveç, yine hain teröristlerin gösterisine sahne oldu.

PKK sempatizanları, başkent Stockholm’de PKK paçavralarını sallayarak Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Yaşanan olaylar Türkiye’den tepkiler devam ediyor.

“Derhal gerekenin yapılmasını bekliyoruz”

DHA’nın haberine göre TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Stockholm’de, PKK terör örgütünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan terör eylemine sert tepki gösterdi.

“İsveç’in başkenti Stockholm’da bölücü terör örgütü PKK üyelerinin gerçekleştirdiği, Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan eylemi lanetliyoruz. İsveç’in demokrasiye açık bir tehdit olan bu alçak terör eylemine izin vermesi ve göz yumması asla kabul edilemez.

NATO’ya üyelik talebinde bulunan bir devlette bu saldırının kolaylıkla gerçekleşmesi tehlikeli ve vahimdir. İsveç Devleti’nden bu alçak terör eylemini gerçekleştirenlerin ve sorumlularının derhal tespit edilmesini ve hukuk önünde gerekenin yapılmasını bekliyoruz.”

İsveç Meclis Başkanı’nın ziyaretini iptal etti

Şentop’un daha sonra İsveç Meclis Başkanı Norlen’in Türkiye’ye 17 Ocak’ta yapacağı ziyaretini, terör örgütü destekçilerinin Stockholm’deki provokasyonlarına tepki amacıyla iptal ettiği açıklandı.

Mustafa Şentop: İsveç in olaylara göz yumması asla kabul edilemez #1


#İsveçin #olaylara #göz #yumması #asla #kabul #edilemez
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/mustafa-sentop-isvecin-olaylara-goz-yummasi-asla-kabul-edilemez

Yorum yapın