İngiltere’nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed’ten Mescid-i Aksa’ya ziyaret


İngiltere Devlet Bakanı Lord Tarık Ahmed, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’yı ziyaret etti.Ahmed burada namaz kıldı.

İngiltere'nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed'ten Mescid-i Aksa'ya ziyaret

Provokatif eylemleriyle tanınan İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, 3 Ocak’ta İsrail polisinin yoğun koruması altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti.

Filistinlilere yönelik ırkçı ve ayrımcı politikalarıyla bilinen Yahudi Gücü Partisi lideri Ben-Gvir, 5 yıl sonra Harem-i Şerif’e giren görevdeki ilk İsrailli bakan olmuştu.

Baskına Filistin yönetiminin yanı sıra Türkiye dahil çok sayıda ülke ve uluslararası kuruluştan tepki açıklamaları ve “statükonun korunması” mesajı gelmişti.

Müslüman bakandan ziyaret

AA’nın haberine göre İngiltere Devlet Bakanı Lord Tarık Ahmed, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’yı ziyaret etti.

İngiltere’nin Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Asya ve Birleşmiş Milletler nezdinde Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ahmed, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu sabah Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Müdürü Şeyh Azzam el-Hatib ile kutsal Mescid-i Aksa’da vakit geçirmek bir onur ve ayrıcalıktı.” ifadelerini kullandı.

Ahmed ayrıca, Mescidi-i Aksa’nın Ürdün himayesindeki statükosuna “İngiltere’nin sarsılmaz desteğini vurguladığını” kaydetti.

İngiltere nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed ten Mescid-i Aksa ya ziyaret #1

İngiltere nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed ten Mescid-i Aksa ya ziyaret #2

İngiltere nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed ten Mescid-i Aksa ya ziyaret #3

İngiltere nin Müslüman Bakanı Lord Ahmed ten Mescid-i Aksa ya ziyaret #4

 


#İngilterenin #Müslüman #Bakanı #Lord #Ahmedten #Mescidi #Aksaya #ziyaret
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/ingilterenin-musluman-bakani-lord-ahmedten-mescid-i-aksaya-ziyaret

Yorum yapın