HDP’den 6’lı masaya: Şamar oğlanı değiliz


Kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkaracağını açıklayan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “HDP şamar oğlanı değildir. Kendi adayımızın ikinci tura kalması için büyük bir seferberlikle çalışacağız” dedi.

Türkiye, 2023 genel seçimleri için gün sayıyor.

Genel seçimlere az bir zaman kala muhalefette adaylık görüşmeleri sürerken HDP’den gelen açıklama bir anda gündeme oturmuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, kendi adayları ile seçime gideceklerini ve adayın en kısa zamanda açıklanacağını vurgulamıştı.

Muhalefete tepki gösterdi: HDP şamar oğlanı değildir

Buldan, bir kez daha konuya ilişkin konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin hiçbir masanın yandaşı olmadığını belirterek, “HDP şamar oğlanı değildir. Kendi adayımızı çıkaracağız ve ikinci tura kalması için de büyük bir seferberlikle çalışacağız.” dedi.

Buldan’ın konuya ilişkin sözleri şöyle:

“Türkiye’deki adaletin, demokrasinin, barışın, özgürlüklerin kırıntısının bile kalmadığı ve konuşulmadığı bir dönemde, şimdi herkesin gözünün HDP’nin oylarında olduğu bir dönemde ‘acaba hangi tarafı destekleyecek, kime oy verecek Kürtler’ dedikleri bir zamanda çıktık dedik ki Emek ve Özgürlük İttifakı kendi adayıyla ‘varım, buradayım, burada olmaya devam edeceğim’ diyor. Şimdi bunu dedik diye bir sürü tartışma yaşandı.

HDP den 6 lı masaya: Şamar oğlanı değiliz #1

“Kendi adayımızın ikinci tura kalması için de büyük bir seferberlikle çalışacağız”

‘AKP’ye kaybetmek üzere kurulan Millet İttifakı’nın yanında olmaktan çekinen bir Emek ve Özgürlük İttifakı’ diye adlandırıldık ve Cumhur İttifakı’na kaybetmenin tek yolunun başka bir tarafı desteklemekten geçtiğini ifade edenler oldu. Vallahi kimse kusura bakmasın sevgili arkadaşlarım, HDP şamar oğlanı değildir ve hiçbir masanın yandaşı da değildir, olmayacaktır. Biz ittifaklarımızla, bileşenlerimizle kendi öz gücümüzle halkımızın desteğiyle ve halkımızın talebiyle kendi adayımızı çıkaracağız ve kendi adayımızın ikinci tura kalması için de büyük bir seferberlikle çalışacağız.”

HDP den 6 lı masaya: Şamar oğlanı değiliz #2


#HDPden #6lı #masaya #Şamar #oğlanı #değiliz
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/hdpden-6li-masaya-samar-oglani-degiliz

Yorum yapın