Hakkari’ye sosyal medyadan Meksikalı gelin


Sosyal medya üzerinden tanıştığı Meksikalı kadınla nikah masasına oturan Hakkarili genç, mutluluklarını dillendirdi.

Hakkari'ye sosyal medyadan Meksikalı gelin

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden çalışmak için İstanbul’a giden 41 yaşındaki Menaf Yeşil ile 32 yaşındaki Meksikalı Paola Uyagdalina Vıveros Guriel, tanıştı.

Sosyal medyadan iletişim kurduğu Guriel’i İstanbul’a davet eden Yeşil, arkadaşlıklarını evlilikle taçlandırmaya karar verdi.

Guriel ve annesi ile Yüksekova’ya gelen Yeşil, burada kıyılan nikahla dünyaevine girdi.

“Sade bir nikahla dünyaevine girdik”

Yeşil, ilişkilerinin sosyal medya sayesinde başladığını belirterek, “Daha sonra onu Türkiye’ye davet ettim. Bir haftalık tatil için Türkiye’ye geldi ve evlilik kararı aldık. Ağabeyimin vefatından dolayı sade bir nikahla dünyaevine girdik. İkimiz de aynı sektörde olduğumuz için ortak yanlarımız çoktu. Çok mutluyum.” dedi.

Hakkari ye sosyal medyadan Meksikalı gelin #1

Aile ilk geline inanmadı

Damadın sağdıcı Tarık Akkoç, Meksika’dan birinin Yüksekova’ya gelip ailelerine katılacağına ilk etapta inanamadıklarını söyledi.

“Gelinimiz yöresel kıyafet giydi”

AA’nın haberine göre, gelini havaalanından alarak Yüksekova’ya getirdiklerini anlatan Akkoç, “Misafirperverliğimiz çok hoşlarına gitti. Resmi nikahlarını burada kıydık. Daha görkemli bir düğün yapmayı istiyorduk. Aile büyüğümüzü kısa süre önce kaybettiğimiz için sade bir tören yapmak zorunda kaldık. Gelinimiz yöresel kıyafet giydi. Kentimizi gezdirdik. Burayı çok beğendiler. Biz de onları çok sevdik. Çiftimize mutluluklar diliyorum.” diye konuştu.

Hakkari ye sosyal medyadan Meksikalı gelin #2

Hakkari ye sosyal medyadan Meksikalı gelin #3


#Hakkariye #sosyal #medyadan #Meksikalı #gelin
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/yasam/hakkariye-sosyal-medyadan-meksikali-gelin

Yorum yapın