Emniyetten dolandırıcılık uyarısı


EGM, son dönemde dolandırıcılık ve zararlı yazılım amacıyla vatandaşların mail adreslerine gönderilen e-postalara karşı uyarıda bulundu.

Emniyetten dolandırıcılık uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM),[email protected] ve [email protected] adreslerinden yollanan e-postaların zararlı yazılım içerdiği uyarısı yapıldı.

EGM’den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yapıldığı belirtildi.

“Bu tarz içeriklere itibar edilmemesi önem arz etmektedir”

Emniyet Genel Müdürlüğü’den yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Son dönemde vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine Emniyet Genel Müdürlüğümüz ile bağlantısı olmayan ‘[email protected]’ ve ‘[email protected]’ e-posta adreslerinden Emniyet Genel Müdürlüğü ve Europol’den gönderildiği izlenimi verilerek, Sayın İçişleri Bakanımızın ismini de kullanarak dolandırıcılık ve zararlı yazılım maksatlı e-postalar gönderildiği tespit edilmiş, örnek görselleri aşağıda paylaşılmıştır. Vatandaşlarımızın kullanmış oldukları e-posta adreslerine gelen bu tarz iletilerin içeriğindeki linkleri açması ve ekinde bulunan dosyaları indirmesi halinde maddi/manevi zarara uğrama riski oluşabileceğinden bu tarz içeriklere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.”

Emniyetten dolandırıcılık uyarısı #1

Emniyetten dolandırıcılık uyarısı #2


#Emniyetten #dolandırıcılık #uyarısı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/emniyetten-dolandiricilik-uyarisi

Yorum yapın