Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TİP’li vekillere tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, köprüde astıkları pankartı kaldırmaya çalışan polislere saldıran TİP’li 3 vekilin, hukuk karşısında hesap vereceğini söyledi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Vekilleri Erkan Baş, Sera Kadıgil ve Ahmet Şık; dün öğle saatlerinde, Gezi eylemlerinin 9. yılı gerekçesiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne pankart asmışlardı.

Olaya müdahale edip pankartı kaldırmaya çalışan polis memurları ise üç vekilin tepkisiyle karşılaşmış ve darbedilmeye çalışılmıştı.

Ortaya çıkan skandal görüntülere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan tepki geldi.

“Bu ne edepsizlik…”

Partisinin grup toplantısında kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine “Bu ne densizlik, edepsizliktir.” ifadeleriyle başladı.

“Hesap verecekler”

Erdoğan, şu ifadelerle devam etti:

“HDP ve CHP listelerinden Meclis’e sokulan bu siyasetçi kılıklı provokatörler, yaptıkları terbiyesizliğin hesabını, hukuka ve milletimize vereceklerdir.

“Sen vekil olsan ne yazar”

Devletin polisine görevini yaparken yaptıkları iş. Ben milletvekiliyim. Sen milletvekili olsan ne yazar ya. Bir defa gelip de Şehitler Köprüsü’nde böyle bir pankartı sen polise rağmen asamazsın. Ne oldu, asamadılar. Asamayacaksınız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TİP’li vekillere tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan TİP li vekillere tepki #1

Köprüye pankart asan TİP’li vekiller polise saldırdı HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan TİP li vekillere tepki #2


#Cumhurbaşkanı #Erdoğandan #TİPli #vekillere #tepki
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/cumhurbaskani-erdogandan-tipli-vekillere-tepki

Yorum yapın