Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Meral Akşener’e uyuşturucu tepkisi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, uyuşturucu ile mücadele konusunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e uyuşturucu tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3,5 yıllık aranın ardından bugün İzmit’e gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Vatandaşlarla bir araya geldi

Buradaki programının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Meydanı’nda TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne iştirak etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Meydanı’nda kendisini bekleyen coşkulu halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında uyuşturcu ile mücadeleyi eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi.

Meral Akşener’e uyuşturucu tepkisi

Erdoğan, Yavru muhalefetten bir tanesi aynı zamanda Kocaeli milletvekili. Geçenlerde bir açıklaması oldu. 20 yıllık iktidarımızda biz gerekeni yapmamışız diyor. Hanımefendi önce şunu bileceksin. Bizim iktidarımızda ne sulu ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ı bu noktada iyi bilirsin. Nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun. Bunların hepsiyle gerekli biz mücadeleyi verdik veriyoruz ve vereceğiz. Bu konuyla ilgili İçişleri Bakanımızın verdiği mücadele kabinemizin verdiği mücadele bilinen bir gerçektir.

Önce kendi kadronun içerisinde ve ana muhalefetin içinde sulu kuru uyuşturucuları alanları düşün. Dolayısıyla önce haddini bileceksin.dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Meral Akşener’e uyuşturucu tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız asırlık demokrasi ve kalkınma altyapısının üzerinde kendi hedeflerimize kilitlendik.

“Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar umudunu 2023’e bağlamışlar”

Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlık duyan iç ve dış çevrelerin hepsi de şimdi ümitlerini 2023’e bağlamışlar. Bu en kritik döneminde Türkiye’nin önünü kesmek için gösterilen trajikomik gayretleri bizler de izliyoruz.

Ne dediler muhtar bile olamaz. Önce Başbakanlık ardından ülkemizin doğrudan halkın oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olduk. Yetmedi yönetim sistemi değiştikten sonra tekrar seçildik. Bir olacağız, diri olacağız, 2023’ten de zaferle çıkacağız.

“Eser yolundan asla şaşmadık”

İnşa ettiğimiz otoyol, köprülerle, limanlarla ve toplu konut projeleriyle ülkemizin geleceği burada şekilleniyor. Kocaeli tüm yatırımların merkezinde yer alarak, destan üstüne destan yazıyor. Yeşilinin ve denizinin doğal güzellikleriyle iç turizmde önemli olan Kocaeli bu alanda kendini geliştiriyor. Ülkemizin dört bir yanından gelmiş olsa da aynı ortak gelecek hayali etrafında kenetlenmiş, kardeşlik iklimiyle gurur duyuyoruz. Sizler gibi yol arkadaşlarına sahip olmakla iftihar ediyorum. Biz milletimizle yoldaş olduğumuz için eser yolundan asla şaşmadık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #1

“Prangalardan kurtularak büyük Türkiye inşasına başladık”

Kendilerine milleti değil darbecileri, teröristleri yoldaş kılanlar ise milletimizle aynı kıbleye yönelmemiş aynı duyguları paylaşmamış mankurtlardır. Attığımız her adımda siyasetçisinden aydınına serzenişler işitiyoruz. Suriye’de adımlar atarsanız şu felaketler gelir. Akdeniz’de şu ülkeye rağmen anlaşma yaparsınız şöyle çoraplar örülüyor diyorlar. Ülkenin menfaatine her konuda birileri vekalet ettikleri adına tehditleri dile getiriyorlar. Binlerce yıllık devlet geleneğimizden aldığımız ilhamla prangaları kırarak sırtımızdaki kamburları atarak büyük ve güçlü Türkiye inşasına başladık. Nice tuzaklara sinsi oyunlara rağmen bu yoldan dönmedik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #2

Ülkemizi mahvetme niyetlerini ifade etmeye başladılar”

Onlar husumet çıtası yükselttikçe biz de mücadele çıtasını yükselttik. Bu tezgahlar gizli kuruluyordu, sonra pervasızlaştılar. Ülkemizi mahvetme niyetlerini ifade etmeye başladılar. 2018’de ekonomimize yapılan saldırı böyle başladı. Ülkenin yönetiminde darbeyle başaramadıkları değişimi, 2023’te sandıkta değiştirme planını açıkça anlatmışlardı. Buradan sesleniyorum, 2023 Haziran’ı gelip çattığında adaylara şu gözle bakın. Bu isimlerden hangisi ülkenin başına geldiğinde dönemsel sorunları çözebilir. Hangisi küresel mücadeleden çıkarabilir. Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmamızı sağlayabilir. Her vatandaşımdan bu soruları cevaplayıp, doğru tercihi yapmasını bekliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #4

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #5

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Meral Akşener e uyuşturucu tepkisi #6


#Cumhurbaşkanı #Erdoğandan #Meral #Akşenere #uyuşturucu #tepkisi
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/cumhurbaskani-erdogan-kocaelide-toplu-acilis-toreninde-konusuyor

Yorum yapın