Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi’nin açılışını yaptı


Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Rami Kütüphanesi açılışında yaptığı konuşmada, “Rami’yi sadece bir kütüphane değil pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul’da Rami Kütüphanesi Açılış Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphanede incelemelerde bulundu.

Açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları şu şekilde;

“Kütüphanemiz 2 milyonu aşkın kitap ile hizmete başladı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Rami’yi bir kültür merkezi olarak planladık. Günün 24 saat gençlerimiz başta olmak üzere kitapseverlere hizmet verecektir. Rami Kışlası’nın ülkemizde çok önemli bir yeri var.

Burası gıda çarşısına dönüştüğünde burada uzunca zaman peynir, sucuk, pastırma satışı yaptık. Burada bir geçmişim var, bunu bir kenara koymak mümkün değil. Kullanım alanı 36 bin metrekareyi geçen, yaklaşık 110 bin metrekarelik bir alanda şu andaki yapıya kavuşmuş bulunuyoruz.

Kütüphanemizde 2 milyonu aşkın kitap ile hizmete başlamasından memnuniyet duyuyorum. Kitap sayımız elbette zaman içinde artacak. Milli Saraylar Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanlığı’na bağlayarak pek çok eserin ihyasını sağladık.

“Ecdadımız her kütüphaneyi cennetten bir köşke benzetmiştir”

Atatürk Kültür Merkezi’ni yeniden ve çok güzel bir şekilde İstanbul’un kültür sanat hayatına kazandırdık. Ecdadımız her kütüphaneyi cennetten bir köşke benzetmiştir.

Ecdat onların eserlerini de bu ağaçların meyveleri olarak görmüştür. İnşallah biz de onlara layık oluruz. Kimi dönemlerde bu kuraklık iklimi özellikle tesis edilmiş, özellikle başımıza bir kara bulut gibi çöktürülmüştür.

Çocuklarımızı ya okullara hiç almıyorlardı, ya da faşizan baskılarla biçimlendirmeye çalışıyorlardı. Rahmetli Menderes’in başlattığı rahmetli Özal’ın sürdürdüğü her alanda önlerini açma çabalarını hayırla yad ediyoruz.

Biz de fırsat eşitliği temelinde hiçbir ayrım gözetmeksizin milletimizin tamamını kuşatacak şekilde çalıştık, çabaladık. Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde köklü reformlar gerçekleştirdik.

“Ülkemize değer katan herkesin yanında olduk”

Tüm sistemi yeniden yapılandırdık. Üniversitelerimizi 81 vilayetimize yaygınlaştırdık. Kültür sanat altyapımızı tahkim ettik.

Ülkemize değer katan herkesin yanında olduk. Kültür sanat insanlarımızı özellikle teşvik ettik. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizin altyapı eksikliklerini gidermekte büyük bir başarı yakaladığımızı kimse inkar edemez.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi’nin açılışını yaptı VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #5

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rami Kütüphanesi nin açılışını yaptı #6


#Cumhurbaşkanı #Erdoğan #Rami #Kütüphanesinin #açılışını #yaptı
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/gundem/cumhurbaskani-erdogan-rami-kutuphanesinin-acilisini-yapti

Yorum yapın