Burhan Çaçan kimdir, neden öldü? Ünlü sanatçı hayatını kaybetti! Burhan Çaçan kaç yaşındaydı, nereliydi?


Hayatını kaybeden Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan’ın kim olduğu ve ölüm sebebi merak ediliyor. Peki Burhan Çaçan kimdir, neden öldü?

Burhan Çaçan kimdir, neden öldü? Ünlü sanatçı hayatını kaybetti! Burhan Çaçan kaç yaşındaydı, nereliydi?

Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan hayatını kaybetti. Çaçan’ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenildi. 45 sene önce amatör sesler yarışmasını kazanan sanatçı, ilk albümünü 1981 yılında piyasaya sürmüştü. İşte Burhan Çaçan’ın hayatı…

Burhan Çaçan kimdir?

17 Ekim 1960 tarihinde Eleşkirt, Ağrı’da dünyaya gelen Türk halk müziği sanatçısı Burhan Çaçan, 1978 yılında TRT Erzurum Radyosunun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazanmıştır.

Sonrasında Ankara’ya, ardından İstanbul’a gelen isim 1981 yılında ilk albümünü çıkarmıştır. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edinen isim; Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli dört farklı sinema filmi çekmiştir.

Burhan Çaçan kimdir, neden öldü? Ünlü sanatçı hayatını kaybetti! Burhan Çaçan kaç yaşındaydı, nereliydi? #1

Çaçan ayrıca İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de farklı ilahi albümü yapmıştır. Ünlü isim evli ve iki çocuk babasıydı.


#Burhan #Çaçan #kimdir #neden #öldü #Ünlü #sanatçı #hayatını #kaybetti #Burhan #Çaçan #kaç #yaşındaydı #nereliydi
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/medya/burhan-cacan-kimdir-neden-oldu-unlu-sanatci-hayatini-kaybetti-burhan-cacan-kac-yasindaydi-nereliydi

Yorum yapın