Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti


Kocaeli’de 3 aylık eşi Beyzanur’u evde ölü bulan ve bir süre tutuklu kaldıktan sonra ev hapsine karar verilen sanık koca beraat etti.

Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ev hapsinde bulunan Ömer F., avukatları Osman Anıl Acurman, Osman Keser, maktul Beyzanur Özel F.’nin ailesinin avukatı Musa Kazım Özok ve aileler katıldı.

Sanığın cezalandırılmasını isteyen Beyzanur’un annesi Arzu Özel, “Sanık daha önce 2 defa Beyzanur’un boğazını sıktı. Üçüncü olayda kızımın ölüsünü aldım.” dedi.

Beyzanur’un babası ise “Size ve Türk adaletine güveniyorum. Kızım asla intihar etmez. Sakın ola kızımı öldüreni serbest bırakmayın.” diye konuştu.

“Eşime şiddet göstermedim”

Suçlamaları kabul etmeyen Ömer F., “Ben yapmadım. Eşimle severek evlendim. Eşime şiddet göstermedim. Eşimle tartışma yaşıyorduk ama kendisine şiddet uygulamadım. 22 aydır 4 duvar arasındayım. Beraatimi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti #1

İnandırıcı delil bulunamadı

Kararını açıklayan mahkeme heyeti; yeterli, inandırıcı ve kesin delil elde edilemediğinden, “şüpheden sanık yararlanır” ilkesi gözetilmek suretiyle sanığın beraatine karar verdi.

Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti #2

Evlilik yıl dönümü hediyesi oldu”

Karar sonrası İHA’ya açıklama yapan Beyzanur Özel F.’nin annesi Arzu Özel, “Başka annelerin yürekleri yanmasın. Adalet Bakanlığına sesleniyorum. Bu tür cezalara farklı bir yasa, farklı bir çözüm bulsunlar. Aileler yanıyor. 21 aydır adliye kapısındayım. 8 Ocak Beyzanur’un evlilik yıl dönümüydü. Bu karar 10 Ocak’ta Ömer’e herhalde evlilik yıl dönümü hediyesi oldu.” ifadelerini kullandı.

Beyzanur’un ağabeyi ise, “Bu beraat kararını kabul etmiyoruz. Kardeşimin intikamını adalet yoluyla sağlayacağız. Kardeşim huzur içinde uyusun, biz ailesi adalet peşinde koşacağız.” şeklinde konuştu

Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti #3

Boğazında bornoz ipiyle ölü bulunmuştu

Alikahya Mahallesi’ndeki apartmanda 20 Mart 2021’de meydana gelen olayda; Ömer F., olaydan 3 ay önce evlendiği eşi Beyzanur Özel F.’yi boğazında bornoz ipiyle ölü bulmuş, olayın şüpheli görülmesi üzerine tutuklanmıştı. Sanık Ömer F., yaklaşık bir yıl tutuklu kaldıktan sonra ev hapsine karar verilmişti.

Beyzanur’un şüpheli ölümüne ilişkin davada eşi beraat etti #4


#Beyzanurun #şüpheli #ölümüne #ilişkin #davada #eşi #beraat #etti
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/beyzanurun-supheli-olumune-iliskin-davada-esi-beraat-etti

Yorum yapın