Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti


Kayıp ihbarıyla aranırken Bağcılar’da ağaçlık alanda cansız bedeni bulunan 29 yaşındaki Pınar Damar’ın babası “Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın” dedi.

İstanbul’un Bağcılar ilçesi Mahmutbey Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda salı günü, akşam saat 19.00 sıralarında 29 yaşındaki Pınar Damar’ın cansız bedeni bulundu.

Genç kadının cenazesi, Küçükçekmece Gasilhanesi’nden babası tarafından teslim alındı.

“Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın”

Acılı baba, kadın cinayetlerinin son bulması için çağrıda burada bulundu.

DHA’ya konuşan baba Mustafa Damar, “Bu canileri ortadan kaldırın. Bu katiller arka kapıdan girip ön kapıdan çıkıyorlar. Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın. İdamı bütün halk istiyor. Ben iki gündür buradayım, çok fazla kadın cenazesi geldi buraya.” dedi.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #1

“Eğer devlet onun cezasını vermezse, biz kendimiz veririz”

Bayramı kızıyla birlikte Antalya’da geçirdiğini belirten Damar, “Hiçbir sorunu yoktu. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kardeşimin damadı için konuşulanlar, iddia araştırıyorlar. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Basın ve devletle birlikte, bu işin peşini bırakmayacağız. Eğer devlet onun cezasını vermezse, idam ettirmiyorsa, biz kendimiz cezasını veririz. Halka da sesleniyorum, bu canileri ortadan kaldırın.” diye konuştu.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #2

“Polis teşkilatına güveniyoruz”

Eniştesi Serdar Taşdemir ise Pınar’la en son geçtiğimiz pazar günü ailece görüştüklerini belirterek, “Antalya’dan tatilden geldi. Beni aradı ve yanına gittik, bana ve yeğenlerine hediye almıştı. Pazartesi günü 21.45’te WhatsApp’tan komik bir video gönderdim. Görmüş ama cevap vermemiş. Muhtemelen daha sonra telefonu kapandı. Ertesi gün eşim aradı, Pınar’ın kaybolduğunu söyledi. Çok sıcakkanlı biriydi, her gün beni arardı. Hukuki olarak biz davanın peşine düşeceğiz. Polis teşkilatına güveniyoruz. İnşallah adalet yerini bulur.” diye konuştu.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #3

“Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı”

Enişte Taşdemir, gözaltına alınan kuzeninin eşi Metin A. ile ilgili ise şunları söyledi

“Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı. Pınar’ın 3 ay önce bir köpeği ölmüştü. Bazen köpeğinin mezarına giderdi. Ablası mezara bakmamız gerektiğini söyleyince, acaba orada mı diye bakmaya gittik. Mezarın yerini M.A. biliyordu. Numarasını eşimden aldım. Nerde olduğunu sordum, kafede Pınar’ı aradığını söyledi. Sonra köpeğinin mezarına gittik, yerini M.A. biliyordu. Hiç aklımdan öyle bir şey gelmezdi. En son aklıma gelecek kişi oydu. Ben M.A.’yı daha önce bir kez gördüm.”

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #4

“Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor”

Pınar Damar’ın teyzesinin eşi Nevzat Taşin ise “Bir çocuk büyütmek kolay değil. Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor. Müebbet cezası alsa bile, bir şekilde dışarı çıkıyor. Artık caydırıcı kanunlar çıksın.” diye konuştu.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #5

Boğarak öldürdüğünü itiraf etti

Öte yandan Pınar’ın ölümüyle ilgili gözaltına alınan kuzenin eşi Metin A., emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Pınar Damar’ı boğarak öldürdüğünü söyleyen Metin A., genç kadınla ilişkisi olduğunu, göl kenarında boğduktan sonra da ağaçlık alana attığını dile getirdi.

Metin A. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #6

Katil cenazeyi almaya gitmiş

Diğer yandan Damar ailesi sabah erken saatlerde Adlı Tıp Kurumu’na geldi. Aile endişe ve gözyaşları içinde teşhis için beklerken aralarında bir kişi geri planda durmayı tercih etti.

Kameralara yakalanan o kişi, kuzenin eşi Metin A.’ydı. Ailenin arkasında Pınar’ın cansız bedeninin bulunduğu Adli Tıp Kurumu’nun bahçesi çeviren duvara oturan Metin A. aile üyelerinin haykırışlarını izlerken görüntülendi.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #7

Katil ile maktül aynı karede

Öte yandan Pınar Damar’ın Metin A. ile aynı karede bulunduğu fotoğraflar ortaya çıktı. Pınar’ın kuzeni ile gittiği yerlerde Metin A.’nın da yanlarında olduğu görülüyor.

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #8

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #9

Bağcılar’da ölü bulunan genç kadının ailesi isyan etti #10


#Bağcılarda #ölü #bulunan #genç #kadının #ailesi #isyan #etti
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/bagcilarda-olu-bulunan-genc-kadinin-ailesi-isyan-etti

Yorum yapın