Aboubakar gelirse Beşiktaş yüzde 80 şampiyon


Beşiktaş’ın unutulmaz golcüsü Ahmet Dursun, Aboubakar’ın gelmesi halinde siyah-beyazlıların şampiyonluk şansının artacağını söyledi.

Beşiktaş’ın eski futbolcusu Ahmet Dursun, siyah-beyazlıların golcü adayı Aboubakar hakkında görüşlerini belirtti.

Kartal’ın unutulmaz isimlerinden biri olan Dursun, Aboubakar’ın gelmesi halinde siyah-beyazlı takımın gücüne güç katacağını iddia etti.

“Weghorst beklediğimizin altındaydı”

Dursun açıklamasında, Eğer Aboubakar gelirse, çok iddialı konuşmayayım ama yine de Beşiktaş yüzde 80 şampiyon olur diye düşünüyorum.” dedi.

Weghorst ile Aboubakar arasında tercih yapması durumunda Aboubakar’ı seçen Ahmet Dursun, “Burada 100 kişiye sorsanız herhalde 98’i Aboubakar der. Ben de doğal olarak Aboubakar diyorum. Weghorst’un belki gol katkısı olmuş olabilir ama kesinlikle bana göre Beşiktaş’ın santrforu değildi. Gomez gelmiş, Aboubakar gelmiş bu takıma. Kötü bir isim demiyorum ama beklediğimizin altında bir isimdi. Normal bir performans gösterdiğini düşünüyorum. İnşallah Aboubakar gelir, temennimiz o. Bazen bir oyuncu bir takımda çok şey değiştirebilir. Aboubakar da bu oyuncuların başında geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Dursun: Aboubakar gelirse Beşiktaş yüzde 80 şampiyon #1

“25 yaşındaki halim olsa 30’un üzerinde gol atardım”

Ahmet Dursun, Süper Lig’de yer alan forvet oyuncuları içinde Icardi’den daha iyisinin olmadığını ve bu futbolcunun kendisini bulması halinde 25-30 gol arasında skor üreteceğini söyledi.

Ahmet Dursun, günümüz futbolunda kendisinin 25 yaşındaki halinin çok skorer bir oyuncu olabileceğini de sözlerine ekledi. “Bu zamanki futbolda 25 yaşındaki Ahmet Dursun olsaydı herhalde her sene 30’un üzerinde gol atardı. Bu zamanın futbolu tam bana göre. Ama muhtemelen beni kanat oynatırlardı ve ortaya doğru girişlerim olurdu. Kanatta da her sene en az 15-25 gol arası atardım.”

Son şampiyonlukta payı büyük

Vincent Aboubakar, Beşiktaş’ın şampiyon olduğu sezonda ligde 26 maçta 15 gol 5 asist yaparak şampiyonlukta önemli rol oynamıştı.

Ahmet Dursun: Aboubakar gelirse Beşiktaş yüzde 80 şampiyon #2


#Aboubakar #gelirse #Beşiktaş #yüzde #şampiyon
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/kralspor/futbol/ahmet-dursun-aboubakar-gelirse-besiktas-yuzde-80-sampiyon

Yorum yapın