260 uçak, 4 bin tank vurduk


Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugüne kadar Ukrayna’ya ait 260 uçak, 144 helikopter, 4 bin 135 tank ve zırhlı aracın vurulduğunu bildirdi.

Rusya'nın son savaş raporu: 260 uçak, 4 bin tank vurduk

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna-Rusya savaşı devam ediyor…

Her iki taraftan da belli periyotlarla savaşa ilişkin veriler paylaşılıyor.

AA’nın haberine göre; Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna’daki askeri eylemlerine ilişkin bilgi verdi.

“120 paralı yabancı asker öldürüldü”

Ukrayna ordusunun önemli kayıplara uğradığını belirten Konaşenkov, güncellenen verilere göre 16 Temmuz’da Rus uçaklarının Odessa bölgesinde Konstantinovka yerleşim birimindeki milliyetçi güçlerin geçici konuşlanma noktası olan “İmperiya” dinlenme merkezine yaptığı saldırıda 120’ye yakını yabancı paralı savaşçı olmak üzere 600’dan fazla askerin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Konaşenkov, bunun yanı sıra 17 Temmuz’da Mıkolayiv’de Ukrayna askeri birliklerinin geçici konuşlanma noktasına yapılan yüksek hassasiyetli füze saldırısında 320’den fazla milliyetçi gücün öldürüldüğünü ifade etti.

“6 mühimmat ve topçu deposu yok edildi”

Rus hava muharebe taktik birlikleri ile füze ve topçu birliklerinin Mıkolayiv bölgesinde yabancı paralı savaşçıların konuşlandırıldığı 9 komuta noktası ve Kramatorsk’ta Ukrayna istihbaratının karargahı ile Artyömovska’da 14. Mekanize Birliklerini vurduklarını kaydeden Konaşenkov, Mıkolayiv’de, Dnipro bölgesinde Maliyevka’da, Donetsk bölgesinde Fedorovska, Konstantinovka yerleşim birimlerinde 6 mühimmat ve topçu deposunun yok edildiğini dile getirdi.

260 uçak, 144 helikopter, 1577 insansız hava aracı, 4 bin 135 tank

Rus uçaklarının Donetsk bölgesindeki Kramatorsk’da Ukrayna hava kuvvetlerine ait Su-25 savaş uçağını vurduğunu söyleyen Konaşenkov, Rus hava savunma sistemlerinin Mıkolayiv bölgesinde Pervomayskoye civarında Mi-8 model helikopteri düşürdüğü bilgisini paylaştı. Konaşenkov, Harkiv ve Donetsk bölgelerinde de 5 Ukrayna insansız hava aracının vurulduğunu dile getirdi.

​​Konaşenkov, “Ukrayna’ya ait bugüne kadar 260 uçak, 144 helikopter, 1577 insansız hava aracı, 356 hava savunma füze sistemi, 4 bin 135 tank ve zırhlı araç, 762 çok namlulu roketatar, 3 bin 174 obüs ve havan topu, 4 bin 413 özel askeri araç imha edildi.” ifadesini kullandı.

Rusya nın son savaş raporu: 260 uçak, 4 bin tank vurduk #1


#uçak #bin #tank #vurduk
Kaynak : https://www.ensonhaber.com/dunya/rusyanin-son-savas-raporu-260-ucak-4-bin-tank-vurduk

Yorum yapın